סטודנטים חוקרים ומלמדים

הדגם מציג תהליך של למידת חקר. הסטודנטים מחולקים לקבוצות. כל קבוצה חוקרת לעומק תת נושא מתוך נושא רחב. כל קבוצה בתורה מלמדת את הנושא לשאר הסטודנטים בליווי משחקים והפעלות דיגיטליות. המתודה מתאימה ללימוד נושא רחב, הכולל כמה תתי- נושאים.

הצגת הדגם: דגם הוראה זה מיושם במסגרת הקורס "אוריינות דיגיטלית". מטרת הקורס הינה להכיר את שפת האוריינות הדיגיטלית ולהתמודד עם פיתוח מיומנויות וכלים להוראת אוריינות דיגיטלית.

הסטודנטים מתנסים בלמידה עצמית, עצמאית ושיתופית, חוקרים נושא ומיישמים תהליך של למידה והוראת הנושא לעמיתיהם. המרצה והסטודנטים שותפים לתהליך ולומדים יחד כיצד להמחיש באופן מיטבי את הנושא הנחקר לשאר הסטודנטים. כך נוצר מאגר ידע שיתופי, שעשוי לשמש כלי עזר לפרחי הוראה ולמורים בעבודת ההוראה.

לחצו על התמונה כדי לצפות בדגם בהרחבה:

רפלקציה: הדגם מתאים לקורס בו משתתפים עד 30 סטודנטים. מומלץ כי מספר הסטודנטים בכל קבוצה לא יעלה על חמישה. בפעמים הרבות בהם התנסיתי בדגם זה- הן בלמידה פנים אל פנים והן בלמידה מרחוק- מצאתי כי מתרחשת למידה רבה, מגוונת ומעניינת. הסטודנטים מעריכים את ההתנסות בלמידה קבוצתית/שיתופית בתהליך של 'הערכה מעצבת' והליווי הצמוד שלי כמרצה.

פרטי המרצה:

סיגל בן עמרם

בעלת תואר שלישי במדעי המידע ותואר שני בתולדות עם ישראל. מומחית לשילוב פדגוגיה דיגיטלית בהוראה. פועלת במשך שנים רבות לקידום החינוך ל'אוריינות מידע' ול'אוריינות דיגיטלית' במערכת החינוך וההשכלה הגבוהה. מאמינה בדרכי.

מאפיינים נוספים:

דירוג המתודה:

תוצאות דירוג הגולשים:

דיון:

השאר/י תגובה

דילוג לתוכן