פודקאסט כמטלת סיום ובניית מחוון והערכה שיתופיים

פודקאסט ("הסכת" בעברית) הוא תוכנית שמע, כמעין תוכנית רדיו שאפשר להאזין לה בכל זמן ובכל מקום. הפודקאסט עשוי להיות באורכים משתנים ובנושאי תוכן מגוונים.

הצגת הדגם: דגם הוראה זה נוצר במסגרת הקורס "מעורבות חברתית" בו השתתפו סטודנטיות מהמחלקה לגיל הרך. כחלק מהרצון לייצר חוויה סטודנטיאלית אחרת במכללה החלטתי שמטלת הסיום בקורס לא תהייה מבחן או עבודה, אלא יצירה משותפת של פודקאסט חינוכי.

המטרה של הקורס הייתה לתת לסטודנטיות משקפיים תיאורטיות לפעילות המעשית שהן ביצעו במסגרת השתתפותן בפרויקטים למעורבות חברתית. משימת ניתוח סיטואציה/דילמה חברתית מפרויקט המעורבות תוך שימוש בשפה התיאורטית של הקורס עברה מפורמט של כתיבה לפורמט של הקלטה. לפורמט חדש זה צירפתי שני רכיבים נוספים של הערכה אחרת: בנייה משותפת של מחוון להערכת הפודקאסט והערכת עמיתים.

לחצו על התמונה כדי לקבל פירוט על הדגם:

פודקאסט

רפלקציה: התהליך היה פוקח עיניים ומשמעותי מאוד- גם עבורי וגם עבור הסטודנטים. יש כאן הזדמנות לשלב מרכיבים רבים של פדגוגיה חדשנית, למידה פעילה, הערכת עמיתים ועוד.

פרטי המרצה:

אדם הישראלי

ראש היחידה למעורבות חברתית, מרצה בתואר הראשון והשני בפקולטה לחינוך ובתוכנית רג"ב. תחומי העניין והמחקר: סוציולוגיה של החינוך והחברה הישראלית, אי שוויון בחינוך ובהשכלה הגבוהה, יחסי המשפחה ובית הספר.

מאפיינים נוספים:

דירוג המתודה:

תוצאות דירוג הגולשים:

דיון:

השאר/י תגובה

דילוג לתוכן